Built with Berta, hosted on HIP

 1. Jaunā arhitektūra Latvijā ir trešais sērijas Process izdevums, kas piedāvā visplašāko ieskatu arhitekta praksē un izglītībā. Izceļot ēku rekonstrukciju, kultūras būvju, izstāžu dizaina, villu, lauku sētu, dzīvokļu, biroju un kafejnīcu telpisko kvalitāti, grāmata novērtē Latvijas arhitektu spēju ar atzīstamiem rezultātiem darboties vēsturiskās vides rekonstrukciju un mazās arhitektūras nišā.

  Grāmata turpina arī iepriekšējos izdevumos aizsāktos Rīgas pētījumus, apkopojot tendences, kas mainījušas pilsētvidi 2009.–2012. gadā. Rīgā ir nostiprinājies publiskā labuma un radošo kvartālu jēdziens, pilsētas tēlu veido ne tikai vēsturiskā arhitektūra, bet arī gastronomija un sports. Jaunie Rīgas zīmoli, Latvijas ekonomika un radošās uzņēmējdarbības veidošanās grāmatā pirmo reizi apkopota vairāk kā 200 zīmolu, vietu un notikumu infografikā.

  Latvijas arhitektūras jaunāko laiku dokumentāciju papildina intervijas ar visu paaudžu profesionāļiem, eseja par metaforu Latvijas arhitektūrā, sabiedrisko organizāciju un arhitektūras skolu apskats. Process ir arhitektūra grāmatu sērija ikvienam, kas novērtē jaunu, neatkarīgu skatu, oriģinālu saturu un dizainu.

  Process 3. Jaunā arhitektūra Latvijā
  Redaktore Ieva Zībārte
  Grafikas dizaineris Edgars Zvirgzdiņš
  Literārā redaktore Guna Kalniņa
  Izdevējs – Arhitektūras veicināšanas fonds
  ISBN 978-9984-49-690-0

  © Arhitektūras veicināšanas fonds, 2013 
  © Matīss Groskaufmanis, Evelīna Ozola, Vents Vīnbergs, Ieva Zībārte, teksts, 2013 
  © Edgars Zvirgzdiņš, dizains, 2013
  © Evelīna Ozola, infografika, 2013

  Foto - Māris Lapiņš

  Ls 15